Ferie Zimowe Już Za Nami

FERIE ZIMOWE JUŻ ZA NAMI!

TAK SIĘ BAWIŁ,
                               TAK SIĘ BAWIŁ

ZA-ME-CZEK

NA ZAJĘCIACH

PLASTYCZNYCH,które odbyły się dwukrotnie 3 i 10 lutego.

Chętni lepili z plasteliny i modeliny. Niczym nie ograniczona wyobraźnia i zdolne ręce dzieci wyczarowały cuda i cudeńka.

Zapraszamy do galerii

SPOTKANIA KALAMBUROWE

podczas których drużyny dziecięce zgadywały: przysłowia, bajki, czynności, dyscypliny sportowe itp. za pomocą rysunku i pantomimy. Czasami nie było łatwo, ale wszyscy  sobie poradzili.

Zapraszamy do galerii

GRY I ZABAWY RUCHOWE - „Uciekaj myszko do dziury”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Ciuciubabka”, „Baloniku mój malutki”, „Gąski, gąski do domu”, „Po szerokim stawie pływają łabędzie”, „Stary niedźwiedź”, „Pomidor”, „Raz dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”, „Pomidor”, „Mało nas do pieczenia chleba” itd., itd. Te zabawy naprawdę  cieszą, bawią i dają dużo radości, o czym przekonały się dzieci podczas dwóch spotkań 5 i 10 lutego. Zapraszamy do galerii.

Chcący sprawdzić się w roli
                                    aktorów uczestniczyli w dwóch

ZAJĘCIACH TEATRALNYCH„W mgnieniu oka”

Bo w mgnieniu oka uczestnicy przeszli warsztaty aktorskie ( dykcja, ruch, oddech ), w mgnieniu oka powstały stroje i w mgnieniu oka powstało przedstawienie „Duch uuuuuch”

Już wkrótce odbędzie się prezentacja przedstawienia, o czym poinformujemy. Zapraszamy do galerii.

TEATR MAGII  w wykonaniu mistrza iluzji
                    Łukasza Podymskiego to niezapomniane chwile  nie tylko dla dzieci uczestniczących w tym niesamowitym przedstawieniu. Mistrz zapraszał dzieci do wspólnego czarowania. Kulki dwoiły się i troiły, supełki zaplatały i rozplatały, kolorowanki szybko się kolorowały, stolik fruwał a wszystkiemu towarzyszyło zdziwienie, zaskoczenie, zdumienie i ogromna radość.

Klocki MU BA BAO zamieniliśmy na

Klocki BA O czyli BAjki i Opowieści.

Dzieci z wielką uwagą i w skupieniu wysłuchały bajki „Statek ze złota, statek ze srebra i statek z drewna”. Po czym trzy drużyny wzięły się do pracy i budowały charakterystyczne budowle występujące w bajce: statek, zamek
i studnię. Na statku dzieci śpiewały:

„Był raz marynarz który,

żywił się wyłącznie pieprzem

sypał pieprz do konfitury

i do zupy mlecznej

Hej ho herbaty nalej,

hej ho kubeczki wznieśmy.

To zrobi doskonale morskiej opowieści”.

Nikt nie dostał choroby morskiej.

Po prawie trzygodzinnej zabawie uczestnicy wyrazili swoje  wrażenia w formie listu. Każde zdanie zaczynało się kolejną literą alfabetu. Co z tego powstało – zapraszamy do galerii.

7 lutego przybyli do nas na piknik ułani z

FANTAZJĄ UŁAŃSKĄ
pod  dowództwem Pana Stanisława Paszkiela.

Dzieci dosiadały koni i oglądały popisy jeźdźców. Na głodnych i spragnionych czekała kiełbaska z grilla i gorąca herbata.

Zapraszamy do galerii.

„Kiedy króla boli ząb” to pełne humoru przedstawienie,które obejrzała grupa dzieci uczestnicząca w wyjeździe do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ
w Kielcach.
Zapraszamy do galerii.

Tradycyjnie już w ferie organizowany jest
                          konkurs wokalny
„Talent Bliżyński”.
                          W tym roku zgłosiło się 7 uczestników:
      trio Aleksandra Boczek, Amelka Stachyra i Ola Antoniak zaśpiewały piosenkę pt. „Księżniczka”,Nikola Jaślan wykonała „Nie powiem jak”, Ula Krzemińska „Długa droga w dół”,

Ala Mikołajczuk „Krajka”, Dominika Olesińska „Pierwszy raz”, Nikola Szczepanik „Piosenka o Piotrusiu” i duet Wiktoria Zarzycka i Aleksandra Tusznio zaśpiewały „Ulubiona rzecz”.

Jury w składzie: Dominika Bąk solistka GOK oraz Sebastian Siudak instruktor muzyk GOK przyznali:

I miejsce Nikola Jaślan

II miejsce Ula Krzemińska

III miejsce duet Wiktoria Zarzycka i Aleksandra Tusznio

Wyróżnienie zdobyła Nikola Szczepanik.

Na zakończenie odbył się

BAL PRZEBIERAŃCÓW na który przybyły księżniczki, rusałki, motylki, wróżki, czarownice, piraci, wampiry i inne stwory żeby bawić się i zdobywać nagrody w konkursach. Królową balu została Angelika Ziarkowska a królem Mateusz Fornal. Królewska para zatańczyła na zakończenie balu królewski taniec.

Zapraszamy do galerii.

Wszystkie zajęcia, imprezy i poczęstunki podczas ferii były bezpłatne.

BYŁO FAJNIE, BYŁO MIŁO

ALE SIĘ SKOŃCZYŁO