Przystanek przy Piekielnym Szlaku - Sobótka

devil-151837Impreza odbyła się 21 września w ramach projektu „Przystanek przy Piekielnym Szlaku – organizacja dwóch wydarzeń kulturalnych – w Jastrzębi i Sobótce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4. Lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Przed nowo wybudowaną altaną na trasie „Piekielnego Szlaku” w Sobótce, o godz.15 zgromadzili się licznie mieszkańcy nie tylko Sobótki. Przybyli również włodarze gminy Bliżyn: wójt Mariusz Walachnia z rodziną, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams, radni powiatowi: Anna Leżańska
i Mieczysław Bąk, radni gminy: Aleksandra Milanowska, Halina Fidor, Jacek Krzepkowski, Sławomir Ferencz, Kazimierz Boruń oraz ksiądz parafii Mroczków Krzysztof Sieczka.

Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie i odsłonięcie tablicy ufundowanej przez mieszkańców Sobótki upamiętniającej 140 jej rocznicę powstania .

 

sobotka22

 

 

Licznie zgromadzonej publiczności prezentowały się zespoły ludowe: SOBÓTKA, KUŹNICZANKI z Odrowążka, Zespół Pieśni i Tańca SORBIN, chór Klubu Seniora z Mroczkowa, soliści: Wacław Pejas i Dominika Bąk, grupa „Perły z lamusa”, Zespół wokalno-instrumentalny „Bright - side” i kapela „Bliżej serca”.

Dla chętnych, których nie trzeba było namawiać przygotowaliśmy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas konkursów wiedzowych, każdy uczestnik imprezy mógł się dużo dowiedzieć
o Piekielnym Szlaku, a przede wszystkim poznać historię i walory naszej gminie. Wiele pozytywnych emocji wzbudzały konkursy tańca ludowego i piosenki ludowej. Zgromadzona publiczność mogła sama wybrać swoich faworytów. Zabawa była przednia!

Głodni i spragnieni mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Pragniemy podziękować Panu Janowi Sztabowi (prezes OSP Mroczków), Wacławowi Pejasowi, Krystynie Adamczyk (sołtys Sobótki) i Lechowi Adamczykowi (sołtys Mroczkowa) za pomoc i zaangażowanie w organizację imprezy.

Kto nie zatrzymał się na „Przystanku Sobótka” zapraszamy na „Przystanek – Jastrzębia” 12 października od godz. 14.00.

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

 

Zespoły i Kluby