Przystanek "Jastrzębia"

Przystanek „Jastrzębia” to ostatnia impreza plenerowa zorganizowana przez nasz Ośrodek w tym roku

Impreza odbyła się 12 października w ramach projektu „Przystanek przy Piekielnym Szlaku – organizacja dwóch wydarzeń kulturalnych – w Jastrzębi i Sobótce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4. Lider Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie.

jastrzebia17

W niedzielne popołudnie w nowo wybudowanej altanie na trasie „Piekielnego Szlaku” w Jastrzębi, spotkali się nie tylko mieszkańcy Jastrzębi, ale również mieszkańcy z powiatu skarżyskiego . Przybyli włodarze gminy Bliżyn: wójt Mariusz Walachnia z rodziną, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams, radna powiatowa: Anna Leżańska , radni gminy: Aleksandra Milanowska, Halina Fidor, Jacek Krzepkowski,Tomasz Pela, Kazimierz Boruń nie mogło zabraknąć sołtysa Jastrzębi Stanisława Bernatka. Gościliśmy Wice Starostę Powiatu Skarżyskiego Waldemara Mazura oraz członka zarządu powiatru Stanisława Dymarczyka.

Otwarcia altany dokonał wójt gminy Pan Mariusz Walachnia.Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie altany przez ks. Proboszcza Stanisława Wlazło.

Przed licznie zgromadzoną publicznością w przepięknej leśnej scenerii prezentowały się: dzieci z przedszkola z Bliżyna, zespoły ludowe: SOBÓTKA, KUŹNICZANKI z Odrowążka, Zespół Pieśni i Tańca SORBIN, soliści: Wacław Pejas i Dominika Bąk, grupa „Perły z lamusa”, i kapela „Bliżej serca”.

Ponadto przygotowaliśmy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tak jak w Sobótce, również w Jastrzębi podczas konkursów wiedzowych, każdy uczestnik imprezy mógł się dowiedzieć o Piekielnym Szlaku, a przede wszystkim poznać historię i walory naszej gminy. Konkursy tańca ludowego i piosenki ludowej rozbawiły nie tylko uczestników ale i publiczność.

Głodni i spragnieni mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Pragniemy podziękować Panom: Radkowi i Jarkowi Bartkowskim za pomoc w zorganizowaniu przyłącza elektrycznego.