wycinanki2020

herosi

logobibl

kraszewski

Prawosławie w zameczku - wernisaż wystawy

W sobotę 18 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie odbył się wernisaż wystawy „Prawosławie” złożonej z obrazów Tadeusza Czarneckiego oraz fotografii Włodzimierza Płanety.

Uczestników wernisażu przywitała  Katarzyna Skarus, wśród gości byli m.in. przewodniczący Rady Gminy Bliżyn Tadeusz Łyjak oraz radni Aleksandra Milanowska, Tomasz Durlik i Tomasz Pela. Na wernisażu obecny był Tadeusz Czarnecki, który opowiadał bardzo ciekawie  o swoich pasjach artystycznych. Tadeusz Czarnecki jest mieszkańcem Radoszyc, artystą prowadzącym  prywatną galerię sztuki „Biłasówka”, a Włodzimierz Płaneta to pochodzący z Bliżyna  krakowianin, wszechstronny artysta fotografik,  od ponad 20 lat popularyzator sztuki fotografii.

Na wernisażu byli także znani artyści, malarz Edo Tuz i fotografik Jerzy Piątek.