wycinanki2020

 

14BN

ozdoba2020

herosi

 

logobibl

kraszewski

 

 makrama oferta

 

Premiera "Umarli ze Spoon River"

Przybyła na premierę publiczność  obejrzała trudną sztukę opracowaną na postawie  „Antologii Umarłych ze Spoon River” Edgara Lee Mastersa w wykonaniu młodych aktorek z amatorskiego teatru SIMPLE działającego w naszym Ośrodku.

            Bohaterów Mastersa wyróżnia to, że umarli przemawiają do widza - czytelnika wprost w osobie pierwszej. Opowiadają o swoim życiu, miłości, o tym kim byli, jaki wykonywali zawód, o swoich nadziejach i marzeniach spełnionych i niespełnionych.

            W Antologii występują  244 postacie – kobiety, mężczyźni, dzieci, matki, żony, kochanki, ojcowie. W naszym przedstawieniu przemówiło kilka kobiet m.in. -  miejscowa wścibska plotkarka, łowczyni fortun i kochanków, żona dla której małżeństwo jest  największą świętością, samobójczynie, kobiety porzucone przez kochanków, zgwałconą, artystki, nauczycielka.

            Nastrój wytworzony emocjonalną grą, muzyką i efektami światła mamy nadzieję sprawił, że oglądający spektakl widz  spoglądając wstecz zacznie chcieć, nie zauważać zmarnowanych godzin, zawiedzionych ambicji, rozczarowań, dni pełnych goryczy i żalu. Że nie zechce  tak po prostu przeminąć. Nie zechce wypełniać życia dniami bez własnego udziału. Trwać w przekonaniu, że nic się nie da zrobić, że nic się nie da  naprawić i odmienić.

Po przedstawieniu wszyscy przybyli skosztowali premierowego tortu, którego krojenie rozpoczął wójt Pan Mariusz Walachnia. 

W sztuce wystąpili: Ula Krzemińska, Karolina Żarska, Magdalena Wydra, Wiola Komar, Angelika Zych, Kasia Połeć.

Światło i obsługa techniczna: Sebastian Siudak

Reżyseria i scenografia: Katarzyna Skarus

IMG 8384

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

 

Zespoły i Kluby