Oklaski, ach oklaski

anna seniuk27 września odbył się wieczór poetycki w wykonaniu gwiazdy Teatru Narodowego w Warszawie Pani Anny Seniuk. Chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać gościa wieczoru; aktorka znana z filmów takich jak: „Czarne Chmury”, „Panny z Wilka”, „Bilet powrotny”, „Konopielka” oraz niezapomniana rola Magdy Karwowskiej w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Pani Annie towarzyszyła córka Magdalena Małecka, doskonała skrzypaczka, członkini nominowanego do „Fryderyka” kwartetu smyczkowego „Opium”.

Bliżyńska publiczność powitała gościa gromkimi brawami. Na początek Anna Seniuk opowiedziała kilka słów o sobie, jakie były jej aktorskie początki, o tym czym się obecnie zajmuje oraz kilka anegdot z planów filmowych, czym wywoływała salwy śmiechu wśród widowni. Program „Oklaski, ach oklaski” to fragmenty poematu mało znanego poety Stanisława Balińskiego "Wieczór w Teatrze Wielkim". Nastroju dodawały suity Jana Sebastiana Bacha grane na altówce przez Magdalenę Małecką. Magia tego wieczoru spowodowała, że publiczność z zapartym tchem chłonęła słowno – muzyczny przekaz i po występie długo brzmiały "oklaski, ach oklaski".

Po występie nasi goście znaleźli czas na rozdawanie autografów oraz na rozmowę z publicznością. Już teraz możemy zapowiedzieć, że w okresie karnawału wystąpi w naszym ośrodku Magdalena Małecka wraz z kwartetem smyczkowym „Opium”.

oraz na skarzysko.info