Wystawa Anny Tokarczyk

anna t4 października 2013 roku w „Galerii na parterze” odbyło się otwarcie wystawy Anny Tokarczyk. Wśród licznie przybyłych na ten wieczór gości byli Mariusz Walachnia, Wójt Gminy Bliżyn oraz Romuald Kowaliński, Wójt Gminy Łączna.

Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach – tkactwo artystyczne. Mieszka i tworzy w Łącznej, gdzie od wielu lat propaguje rękodzieło artystyczne i ludowe. Jej pasją jest malarstwo oraz ogród. Zajmuje się tkactwem artystycznym a także tworzy unikatowe pisanki oraz biżuterię. W życiu kieruje się mottem: „Tworząc czuję, że żyję w zgodzie z moimi marzeniami i przeznaczeniem, które człowiek ma zapisane we własnej duszy. Staram się przekazać wrażenia i uczucia, które biorę z obserwacji natury, energii miejsc szczególnych i związanych z nimi tajemnic. Wciąż poszukuję właściwej drogi i sposobu aby odkryć prawdę o sobie”.

Wystawę można oglądać do końca października.

Zapraszamy do obejrzenia konkursowej wystawy fotograficznej „Utkane ręką natury”. Konkurs ogłoszony był przez Stowarzyszenie RDEST i towarzyszył obchodom Dnia Tkaczki.