Zobacz ile ciepła jest w nas

W dniu 15 grudnia tradycyjnie już od 10 lat odbyło się Wigilijne Studio Dobrego Smaku podczas którego, przygotowaliśmy dania wieczerzy wigilijnej. W tym roku 11 Pań: Joanna Pela, Danuta Kozłowska, Jadwiga Bilska (podarowała również grzyby), Anna Krakowiak (ofiarodawczyni przepysznej kapusty kiszonej), Kinga Markiewicz, Wiesława Długosz, Krystyna Ołownia (przyniosła dodatkowo swój farsz do pierogów), Anna Dziewięcka, Anna Gołębiewska, Janina Ołownia, Kinga Markiewicz, Teresa Komar przy wsparciu Marzanny Godlewskiej, Heleny Rot, Danuty Krzemińskiejprzygotowało: kapustę wigilijną, pierogi z grzybami, śledzie tradycyjne, śledzie w śmietanie, rybę smażoną oraz kompot z suszu. Ponadto Teresa Komar upiekła ciasteczka a Regina Szmit racuchy.

IMG 6850

A 16 grudnia o godz. 16.00 na scenie przepięknie wyremontowanej świetlicy OSP
w Bliżynie rozpoczął się Koncert Świąteczny „Droga do Betlejem”. Na koncert przybyli m.in. w-ce Starosta
Anna Leżańska, Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Krzepkowski, radni:Monika Gruszczyńska, Małgorzata Zep, Dorota Cukrowska, Elżbieta Supernat, Agnieszka Świercz, Wiesław Gregiel, Szymon Mastalerz, Sławomir Młodawski, Krzysztof Jurek, Prezes TPD oddział w Bliżynie Grażyna Kij. Tegoroczny koncert był formą widowiska o bardzo emocjonalnym przekazie. Z artystami przebyliśmy drogę do Betlejem, które jest blisko, na odległość ludzkiego serca, na odległość szeroko rozwartych ramion, na odległość otwartych dłoni. Betlejem jest blisko, codziennie możemy tam przyjść. W koncercie wystąpili - śpiew i recytacja: Basia Sułek, Maja Serek, Maja Kaluga, Angelika Ziarkowska, Zuzia Bernatek, Julka Wrona, Ola Antoniak, Oliwia Wrona, Magda Seweryńska. Śpiew: Katarzyna Połeć, Dominika Bąk, Piotr Kuroś, Sebastian Siudak, który przygotował muzycznie program.

Występujący zostali nagrodzeni długimi brawami przez zgromadzą publiczność, wśród której dostrzegliśmy oznaki wzruszenia.

IMG 6978

Po koncercie prawie wszyscy przeszli do Zameczku, gdzie dyrektor GOK Katarzyna Skaruswręczyła upominki: dla artystów biorących udział w koncercie i Pań, które przygotowały potrawy podczas Wigilijnego Studia Dobrego Smaku. Nagrody w konkursie ozdoba choinkowa wręczył Wójt Pan Mariusz Walachnia.

Choinka tylko przez niecałą godzinę prezentowała się przepięknie. Zlicytowaliśmy wszystkie ozdoby i choinkę - przekazaną nam przez Państwa Monikę i Leszka Komisarczyków FELIKSBUD ze Stąporkowa,którym bardzo dziękujemy- na łączną kwotę 4202 zł. Zlicytowaliśmy również prace poza konkursem, przekazane przez: Halinę Relidzyńską, Zdzisławę Jurek, Marię Strachowską, Basię Sułek, radną - Małgorzatę Zep, Reginę Szmit, panie z Zameczkowych zajęć Makramy i Kuferka. Jeszcze przed aukcją otrzymaliśmy pieniądze na organizację ferii zimowych dla dzieci od Pani Moniki Sokołowskiej, Małgorzaty Wójcik i Szymona Mastalerza.

Licytacja i w tym roku była wyjątkowa. Całe rodziny, a szczególnie dzieci bardzo aktywnie brały udział w licytacji. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zorganizowanie dla nich ferii zimowych. Rokrocznie z zajęć i imprez organizowanych podczas ferii bierze udział ponad 300 dzieci.

Na zakończenie życzenia złożyła w-ce starosta Anna Leżańska, Wójt Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Krzepkowski i dyrektor GOK Katarzyna Skarus. Po czym wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i kosztowali przygotowanych potraw.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim Paniom, które od wielu lat znajdują czas w tym gorącym okresie aby wesprzeć nas w przygotowaniu potraw wigilijnych. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w licytacji ozdób. Suma jaką uzyskaliśmy w ciągu niecałej godziny świadczy o tym, że to co robimy znajduje w Waszych oczach uznanie. Dziękuję za wiele życzeń i ciepłych słów skierowanych do nas, pracowników GOK – u. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji tej imprezy.

Dyrektor GOK Katarzyna Skarus

IMG 7081

bip

rodo

uwagamonitoring

Nasi sponsorzy

 

tiserec

Top Market Logo

bs

nofar

vanax

 

Zespoły i Kluby