belchatow

brzescie2019

Turystycznie z Zameczkiem do Wilanowa

7 sierpnia w środę gościliśmy w letniej rezydencji króla Sobieskiego i królowej Marysieńki w Wilanowie. Dopełnieniem „uczty” pałacowej był spacer po ogrodach zaprojektowanych w stylu, francuskim, włoskim i angielskim. Odwiedziliśmy również kolegiatę św. Anny. Królewski obiad (z dziczyzny), skonsumowaliśmy w Sali Rycerskiej Restauracji Wilanów (polecamy). Odwiedziliśmy również warszawską Starówkę. Zwiedzanie Zamku królewskiego, spacer wokół Starego Miasta czy kawa i lody w kawiarenkach to już indywidualne wybory naszych turystów. Wróciliśmy z uśmiechem na twarzach choć troszkę zmęczeni po całodziennych wędrówkach i planami na dalsze wojaże.

Korzystaliśmy z zaproszenia Muzeum w Wilanowie w ramach programu Kultura dostępna. Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom Muzeum za ciepłe przyjęcie. Pozdrawiamy szczególnie Panie z rezerwacji i Panie przewodniczki Agnieszkę i Kasię.